Witam wszystkich

Zanim zaczniesz pisać w innych działach przedstaw się

Witam wszystkich

Postprzez karo3003 sobota, 27 września 2014, 21:37

Witam wszystkich

Dzisiaj stałem się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem Kangoo'ra. Kupiony praktycznie w ciemno z ogłoszenia na otomoto: http://tiny.pl/q64b5
Postaram się zaprezentować ładne zdjęcia, narazie tylko te z ogłoszenia :) Wybór padł na benzyniaka do zagazowania... A więc:
- produkcja 2004 rok
- 1.6 16V - nie wiem ile ma mocy bo rozstrzał w opisach ogromny ;)
- skrzynia automatyczna 4 biegi
- klimatyzacja
- podgrzewane przednie fotele
- schowki jak to się mówi "lotnicze"
- halogeny
- 2x odsuwane drzwi
- elektrycznie sterowane szyby i lusterka
- 4x Airbag
- ABS

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję, że na forum będę zaglądał często ale nie z powodu poszukiwania odpowiedzi na tematy usuwania usterek :) Na wstępie niestety mam dwie: nie działa pokrętło od temperatury w nawiewie - poprzednik coś uszkodził, a także huczą strasznie opony z tyłu - całe szczęście, że mam zimówki prawie nowe na zmianę ;)
Kangoo 2004r 1.6 16V LPG automat :)
karo3003
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2013, 17:08
Lokalizacja: Zamość

Re: Witam wszystkich

Postprzez slay sobota, 27 września 2014, 21:44

Witamy :)
1,6 fajny Założysz półka i już będzie ciszej ;)
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Witam wszystkich

Postprzez skawina sobota, 27 września 2014, 21:45

Heja! Zróbże zdjęcia jak tam wygląda tylne zawieszenie? :) Może coś trze, a nie opony? ;)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Witam wszystkich

Postprzez Lucass sobota, 27 września 2014, 22:02

Witaj :)
Masz 95 KM jeżeli nic nie było grzebane. Tylko taka moc tego silnika występowała w Kangoo I
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Witam wszystkich

Postprzez Mascot niedziela, 28 września 2014, 09:13

Cześć i czołem :)
W automacie się nie spotkałem, jak to jeździ :D ?

Odnośnie temperatury - zdejmij panel. Musisz pierw wysunąć tą półkę pod panelem ogrzewania, później odkręcasz 2 x Torx. Panel musisz wyjąć pod kątem, nieco szarpiąc. Być może zerwał się zaczep linki.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Witam wszystkich

Postprzez karo3003 środa, 1 października 2014, 13:26

Dziękuję za sugestie... A więc tak:

1. Półka kupiona - udało się w jasnym kolorze w super stanie - niestety brak jednego plastika, tego najbliżej klapy który zapobiega podskakiwaniu ale może gdzieś dokupię :)

2. Opony wymienione - nic już nie huczy - jest gitara :)

3. Zdjęcia zawieszenia wstawione w odpowiednim dziale :)

4. Pokrętło temperatury zrobione - była ułamana końcówka gdzie zahacza się cięgło, kupiłem inne pokrętła i przełożyłem sam plastik z zębatką - koszt 40zł

5. Kupiłem radio z CD Cabasse Auditorium - chyba max co można wstawić, żeby zachować funkcjonalność pilota przy kierownicy i wyświetlacza :) - koszt 65zł z wysyłką

6. Automat - BAJKA! - każdemu polecam, to mój pierwszy i jestem bardzo zadowolony - nic nie szarpie, zmienia biegi delikatnie i adekwatnie do tego jak kierowca jeździ (jak po emerycku to bardzo szybkie zmiany i śmigam na 4 biegu cichutko i powolutku a jak się wtedy depnie w podłogę to kręci do 6000 obrotów :) nie ma co oczekiwać, że wgniata w fotel i asfalt się topi ale wczoraj bez najmniejszego problemu 160km/h osiągnąłem bez stękania i byłoby więcej ale... po co - zrobiłem to tylko, żeby sprawdzić jak działa automat w trybie sport)

7. Pojawiła mi się nowa usterka, w sumie ciężko to nazwać usterką ale... - jak obracam kierownicą to coś mi trzeszczy w kabinie. Wiem na 100%, że nie jest to maglownica, łożyska kolumn ani nic pod maską, to coś na kolumnie, czasami delikatnie i tylko w jakimś położeniu a czasami (na przykład wczoraj w trakcie dnia) cały czas, doprowadzając mnie do szału...

8. W przyszłym tygodniu zakładam LPG i robię rozrząd, olej skrzynia + silnik

9. Kupiłem nowe obudowy do kluczyków bo stare już sfatygowane i w miejscu przycisków mam dziurki... Ale żeby nie było tak prosto, będę musiał przypiłować płytki elektroniczne bo takie obudowy jak są u mnie, jak mi to przekazali w sklepie z takimi bajerami: "są Nissanowskie, bardzo rzadkie i praktycznie nie do dostania a płytkę trzeba delikatnie przypiłować i będzie pasować do standardowej obudowy dwuprzyciskowej" - koszt 28,58zł z wysyłką :)
Kangoo 2004r 1.6 16V LPG automat :)
karo3003
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2013, 17:08
Lokalizacja: Zamość


Powrót do Jestem tu nowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron