Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Tu możesz zadać krótkie pytanie, na które możliwe jest udzielenie równie krótkiej i jednoznacznej odpowiedzi.

Zanim zadasz pytanie, przeczytaj pierwszego posta w temacie.

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez czarek0402 środa, 10 czerwca 2015, 15:42

Chcę, muszę podmienić plastikowy pierścień-pętlę immo 042264j w stacyjce, bo przestaje sczytywać kluczyki. Jak przekręcony kluczyk to świeci czerwona dioda immo stale. Jak sam kluczyk bez pętli w stacyjce, to miga szybko dioda. Baterie zmienione w kluczykach. Czy trzeba coś programować, wgrywać?
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez Stiopa środa, 10 czerwca 2015, 16:40

Bardzo rzadko się zdarza, że cewka immo się zepsuje, u mnie na ten przykład odprogramował się kluczyk. Musiałem przekładać transponder z zapasowego. Na wszystkich kluczykach Ci nie działa?
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez czarek0402 środa, 10 czerwca 2015, 17:22

Tak. Działa, nie działa, nie działa, działa, ... :)
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez Przemyslawski poniedziałek, 15 czerwca 2015, 12:25

Szybkie pytanie: Jak skasować migający kluczyk sygnalizujący koniecznośc serwisu?? Serwis zrobiłem, a mechanik nie wiedział jak go skasować...
Kangoo 1.5dci 2005
Przemyslawski
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2015, 20:05

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez Mascot poniedziałek, 15 czerwca 2015, 22:45

Przez komputer, CLIPem lub czymś podobnym. U mnie kosztuje to 20 zł.

Podobno da się jakoś samemu, poprzez odpowiednie naciśnięcie " patyka " na zegarach.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1415
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez karads wtorek, 16 czerwca 2015, 15:50

Mam zamiar po ponad 22 latach kupić na nowo CB głównie obecnie do auta i teraz pytanie do Was co macie na autach za radio ,antenę i jak to działa. Wiem że jest forum cb i wszystko doradzą ale wiedzy od użytkowników obecnie nigdy za wiele a się przyda w ostatecznej decyzji.
Kangoo 1.4 Expression 75KM 2001 Srebrny
Avatar użytkownika
karads
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 19:11
Lokalizacja: Łódź, Rokiciny i okolica

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez czarek0402 wtorek, 16 czerwca 2015, 17:11

karads,

super. :D Nie kupuj nic impulsywnie, przez internet, oczywiście czytaj, zbieraj informacje, oglądaj, porównywaj, ale najlepiej podjedź do serwisu, gdzie organoleptycznie, fizycznie zobaczysz, dotkniesz, porównasz. Na miejscu sprawdzisz kilka modeli, podłączysz do gniazda zapalniczki, antena magnesowa na dach. Wtedy unikniesz wielokrotnych kosztów, a bo to nie te radio, a to nie ta antena. Tam w serwisie posłuchasz, pogadasz, pojeździsz. Zwróć uwagę na zakłócenia od strony zasilania, czyli włącz klimę, wentylator, ogrzewanie, elektryczne szyby, wycieraczki, pedał gazu, alternator, sprawdź radio w różnych miejscach jak fotel, pod fotelem, na półce, czy zakłócenia się nie zwiększają. Potem sprawdź czy nie zbierasz zakłóceń od strony anteny, czyli antena magnesowa w różnym miejscu na dachu. Pamiętaj eter to szum. Każde radio szumi. :roll: A po to są ręczne i automatyczne nastawy SQ lub ASQ, RFGAIN, aby wyregulować stosunek odbioru do szumów własnych odbiornika i zakłóceń miejskich. W trasie, na łąkach, w lesie podkręcasz parametry, aby uzyskać zasięg, w mieście redukujesz, aby ograniczyć natłok rozmów na zatłoczonej 19, na pewno wiesz, że czasami jest bełkot, wszyscy się pytają, jak ścieżka, gdzie dojechać, ale nas to akurat nie obchodzi. Do tego dochodzą zakłócenia od elektroniki miejskiej, a to mogą być trafa, tramwaje, skrzyżowania, halogeny, autobusy, płoty, linie energetyczne, itp. Pamiętaj o propagacji, czasami będziesz słyszał ruskich z setek kilometrów, lub w wyniku przebić z ich kanału, niż od kogoś kto jest kilka kilometrów od siebie. Pamiętaj odległości na kilkanaście , kilkadziesiąt km to mit, jakby mit oczywiście. :)

Radio Lafayette Atena (Yosan 120 Pro) radzi sobie dobrze z dci. Nie ma zakłóceń od wtryskiwaczy. Słychać czasami piski, szumy, od zamykania elektrycznych szyb, tylnej wycieraczki, szczególnie jak jest mokro, wilgotno. Ale nie ma automatycznej regulacji ASQ, tylko ręczne, może to kogoś denerwować, jak musi ciągle kręcić gałami SQ i RFGAIN. Ale jak nastawisz raz dobrze SQ i RFGAIN to powinno się jeździć bez problemów. :)

Antena z reguły jak największa, ja uważam, że minimum 1,5m. To jest ważne w mieście. Kangur nawet fajnie wygląda, sam jest wysoki. Najważniejsze, aby cewka nie była zasłonięta, była prostopadła do dachu, chyba, że ma główkę DV, wtedy może pracować pod kątem, ale im w dół tym gorzej. Najlepsze jest mocowanie w dziurce, antena na pewno ma masę, właściwie przeciwwagę. Magnes może odpaść w czasie jazdy, uszkodzić szybę, inne auto. Jak ktoś chce, musi krótszą, to najlepiej helikalna, górno cewkowa. Wtedy masz większy zasięg odbioru, kosztem nadawania. Ja uważam, że najlepsza jest prętowa, która się ugnie jak wali po liściach, gałęziach. :)

Radio CB to nie tylko na misiaki, ale przede wszystkim informacja drogowa, jak jechać, dojechać, gdzie korki, wypadki, uwaga na sarny, gdzie zjeść, jest z kim pogadać na prywatnym kanale. :D
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez karads wtorek, 16 czerwca 2015, 23:23

czarek0402 dzięki za informacje zastanawiałem się nad zestawem Alan 48 Plus i antena Sirio Turbo 2000 :) Na koniec zabawy dawno dawno temu właśnie miałem takie radyjko , ale czytając ostatnio różne opinie itd nawet na forum CB większość twierdzi że jest to straszny szumofon a ja stara data i nie miałem okazji testować nowszych modeli. Podjadę w Łodzi do sklepu polecanego z forum CB zobaczymy co teraz jest ciekawego
Kangoo 1.4 Expression 75KM 2001 Srebrny
Avatar użytkownika
karads
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 19:11
Lokalizacja: Łódź, Rokiciny i okolica

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez czarek0402 środa, 17 czerwca 2015, 14:18

Wymiana baterii, pierścienia pomogła, immo szczytuje, czerwona stała dioda gaśnie.
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Postprzez Bocian czwartek, 18 czerwca 2015, 19:02

...ja mam antenę 100cm. Hustlera z magnesem. Wjeżdżałem ostatnio pod jakąś galerię na parking podziemny, zapomniałem zdjąć i... upss! Na szczęście antena spadła, uderzyła w szybę, ale szyba cała. Trzeba pamiętać o tym ku przestrodze... Nawet sam magnes bez anteny ledwo się w takim miejscu mieści. Kangury to jednak wysokie zwierzaki ;-)
Na imię mam Kangoo 1,6 16v z domu Privilege, urodzony 16.06.2003 r.
Avatar użytkownika
Bocian
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 18 marca 2015, 20:43
Lokalizacja: Rokietnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości