bez kratki

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez kerry środa, 18 maja 2005, 10:11

jon104: możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź? Nie rozumiem zwrotu "Jeżeli w takim dokumencie nie ma słowa o zamontowaniu kratki to nie może się tam znaleźć." - co się nie może znaleźć - słowo w dokumencie czy kratka w samochodzie?
Jak wytłumaczyć zakaz zamocowania kratki w samochodzie osobowym?
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez PanKot środa, 18 maja 2005, 10:14

[quote="jon104]Na to odpowiedzią jest jedno słowo homologacja :evil:
Jeżeli w takim dokumencie nie ma słowa o zamontowaniu kratki (a nie nie ma - wiem bo dostałem wypis z czgoś takiego przy kupnie autka) to nie może się tam znaleźć.[/quote]
nie zrozumiałem o co chodzi, to znaczy jak jest z homologacją na osobowy to nie może mieć kratki, czy nie ma w homologacji napisane, że ciężarowy posiada kratkę więc nie trzeba płacić za demontaż?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik środa, 18 maja 2005, 12:23

Studiowałem przepisy rejestracyjne (co było trudne, o tam jest po 5 razy to samo a nic konkretnego) i oto co z tego wynika: homologacja to przegląd, po którym auto osobowe można zarejestrować jako ciężarowe. Większość firm oferuje homologację dla aut nowych przeprowadzaną (buhehe) przez producenta. Samochód ciężarowy musi mieć sztywną przegrodę oddzielającą przestrzeń ładunkową od osobowej. Ale nie znalazłem ani słowa, że samochód osobowy nie może mieć przegrody, tudzież że samochodu z homologacją nie można zarejestrować jako osobowego. Bo ciężarówka to osobówka + homologacja (parametry techniczne, jak fabryczne punkty mocowania przegrody) + wymagania wobec ciężarówki (parametry fizyczne - owa sztywna przegroda). Nie można jedynie pojazdu o masie dopuszczalnej 3,5t zarejestrować jako auta osobowego (choć tego nie jestem pewny na 100%). Ja bym z kratką jeździł. Mam mocowania z homologacją. Niech mi naskoczą. Póki nie kupią Kangoorków to im się nie uda.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez rajder środa, 18 maja 2005, 12:35

kerry moja rad: zadzwoń sobie chłopie do Urzędu Komunikacji w swoim mięscie i tam sie najlepiej dowiedz,a jeszcze lepsze rozwiązanie to udac sie tam osobiście.Bo niestety często interpretacja przepisów jest dowolna i rady, w tym przypadku żuwika, mogą Ci zaszkodzić, chyba lubisz swój dowód rejestracyjny :?: :wink:
Avatar użytkownika
rajder
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 123
Dołączył(a): sobota, 16 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez MK środa, 18 maja 2005, 12:37

zuwik napisał(a):...Nie można jedynie pojazdu o masie dopuszczalnej 3,5t zarejestrować jako auta osobowego (choć tego nie jestem pewny na 100%).....


Grzesiek :!: 8) :arrow: chyba można bo np. VW Transporter w wersji 3,5t na 8 osób + bagaż może mieć w dowodzie "osobowy" .(Chyba.) 8) 8) 8)
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez zuwik środa, 18 maja 2005, 13:11

rajder napisał(a):kerry moja rad: zadzwoń sobie chłopie do Urzędu Komunikacji w swoim mięscie i tam sie najlepiej dowiedz,a jeszcze lepsze rozwiązanie to udac sie tam osobiście.Bo niestety często interpretacja przepisów jest dowolna i rady, w tym przypadku żuwika, mogą Ci zaszkodzić, chyba lubisz swój dowód rejestracyjny :?: :wink:
Oczywiście należy zaznaczyć, że rady z urzędu również :wink: Ale fakt faktem nie biorę na siebie odpowiedzialności, jedynie przedstawiam swoje "znaleziska" w tym temacie.
MK napisał(a):Grzesiek :!: 8) :arrow: chyba można bo np. VW Transporter w wersji 3,5t na 8 osób + bagaż może mieć w dowodzie "osobowy" .(Chyba.) 8) 8) 8)
Chyba że jest rejestrowany jako bus :idea:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez MK środa, 18 maja 2005, 13:21

No ale w nomenklaturze urzędowej nie ma pojazdu "BUS" 8)
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez jon104 środa, 18 maja 2005, 13:43

kerry napisał(a):jon104: możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź?

Wiele to ja tego nie rozwine ponieważ nie jestem urzędnikiem w wydziale komunikacji, którzy to urzednicy właśnie dowolnie przepisy interpretują.
Jedno jest wszelako pewne. Homologacja jest dokumentem, który w miarę precyzyjnie określa wyposażenie samochodu i zezwala w niezmienionym stanie na jego ekploatację na drogach III RP. Wszelki odstepstaw od takiego dokumentu są wobec tego traktowane jako złamanie prawa (tylko nie mówcie mi co w tym ma sens) :( Wobez powyższego policja ma prawo (o ile tylko zechce byc drobiazgowa) zabrać nam dowód rejestracyjny w wypadku drastycznej niezgodności (nie wiem jak to lepiej sprecyzować) stanu naszego auta z dokumentem homologacyjnym.
Najlepszy dowód to fakt, że w protokole powypadkowym, jeżeli są osoby ranne policja w protokole opisuje nawet typ i precyzyjnie rozmiar opon i felg, a nie tylko (co byłoby logiczne) ich stan i np. to czy zimą są zimowe), a nawet czy są oryginalne szkła reflektorów :?
Oczywiście nie próbuję tutaj usprawiedliwiać takiego bezsensu jak pisał Kerry (zakaz montowania kratki w pojeździe osobowym), lecz uzmysłowić wszystkim, że tak naprawdę to bardzo wielu rzeczy w autkach moga sie przyczepić, a jeżeli tego nie robią to jedynie z nieświadomości (brak natychmiastowego wglądu w dokumenty homologacyjne) lub małej wagi przeróbek dla bezpieczeństwa ruchu.
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kerry środa, 18 maja 2005, 13:46

rajder napisał(a): zadzwoń sobie chłopie do Urzędu Komunikacji w swoim mięscie i tam sie najlepiej dowiedz,a jeszcze lepsze rozwiązanie to udac sie tam osobiście.

rajder: jakbyś przeczytał mój post dokładnie to byś zauważył, że ja BYŁEM OSOBIŚCIE w Wydziale Komunikacji w moim mieście :P
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez PanKot środa, 18 maja 2005, 17:35

kerry napisał(a):Ja również się powtórzę, ale mi w Wydziale Komunikacji powiedzieli, że taka zmiana kosztuje ok 450 zł - zdjęcie kratki przez UPRAWNIONY warsztat (wystawiają fakturę za ściągnięcie kratki i teoretycznie przystosowanie auta do przewozu pięciu osób - paranoja, bo mam z tyłu fotele!) oraz normalny przegląd który stwierdza, że kratka jest zdjęta i autko może przewozić ludzi...

To może podsumujmy chociaż koszty z naszych wypowiedzi bo ja również byłem w WK i tam powiedzieli mi że:
1. podanie o zmianę dowodu rejestracyjnego przeznaczenia auta - 5,-zł
2. wniosek - 5,-zł
2.a. załącznik (faktura ze stacji kontroli pojazdów) - 0,50 zł
2.b. załącznik (pozytywne badania techniczne) - 0,50 zl
3. opłata ewidencyjna za wydanie dowodu rejestracyjnego - 1,-zł
4. opłata ewidencyjna za wydanie tablic - 1,-zł
5. opłata ewidencyjna za wydanie nalepki kontrolnej - 1,-zł
6. oplata za wydanie dowodu rejestracyjnego - 48,-zł
7. opłata za wydanie tablic - 80,-zł
8. opłata za nalepkę kontrolną na szybę - 16,50 zł
to razem: 158,50-zł

to tyle w Urzędzie a co w stacji kontroli pojazdów to nie wiem
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości