Nowe butki dla Kangoorka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Nowe butki dla Kangoorka

Postprzez Lukasz_Kangoo piątek, 9 kwietnia 2004, 16:28

No i właśnie obułem mojego zwierzaczka w nowe oponki :lol: Barum Bravuris 185/60/14.
Zamówiłem je w sklepie NetCar (http://www.netcar.pl) i dziś rano przywiózł mi je kurier. Przy okazji wykonałem robotę werbunkową, bo kurier przyjechał Kangoorkiem (taki kolor jak mój tylko z klapą i 1.2 16v) 8)
Założyłem i stwierdzam, że szersze by na tył nie weszły (no chyba, że jakieś dystanse by się założyło).
Więc informuję szanowne gremium, że na fabrycznych stalowych felgach na tył max 185 wchodzą :?

PS1. A zainteresowanych informuję, że w NetCarze znalazłem je po najniższej cenie - 155 PLN.

PS2. Jak troszkę pojeżdżę, to powiem jak się te gumy sprawują. A tak na gorąco, to bardzo ciche i auto jakieś takie sztywniejsze się wydaje.
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jon104 piątek, 9 kwietnia 2004, 16:56

Gratuluję nowych oponek :lol:
Poprzednim autkiem też jeździłem na Barumkach, ale innym modelu (nazwy nie pomne) :cry:
Co do zmian w prowadzeniu też je wyczułem po założeniu letnich, a sa to fabryczne Michelinki Energy XT1 w wersji XSE. Rozmiar typowy czyli 175/65/14 index 82T. Szukałem, ale nie znalazłem u nas takich wiec nie wiem jak są oceniane.
Auto też sztywniejsze, ale myślę, ze to tylko do początków lata kiedy się zrobi naprawdę ciepło. Ale za to jaka przyczepność i hamowanie 8O :roll:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez fiXXXer piątek, 21 maja 2004, 08:41

Heh.. Ja tez mam Barumy, ale nie zebym szapnowal ale 195/50/15 :P :P .. Na tyl dystanse 7 mm i da sie jezdzic.. Warto wsadzic do kangoo felgi 15 bo mimo ze trochce spowalnia za to niesamowcie sie zmienia charakterystyka prowadzenia.. Kangoo gokart :]
Avatar użytkownika
fiXXXer
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 125
Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2004, 23:00

Re: Nowe butki dla Kangoorka

Postprzez Artur69 czwartek, 27 maja 2004, 06:38

Cześć
Mam pytanie czy do tych opon stosujesz jakieś chlapacze i tym podobne, bo przy 165 nie odczuwam potrzeby ich założenia dlatego że mój kangór nie rzuca zbytnio błockiem mimo ,że jeżdżę dużo po terenie
Avatar użytkownika
Artur69
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 11 marca 2004, 00:00

Re: Nowe butki dla Kangoorka

Postprzez Puchatek poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 15:46

Lukasz_Kangoo napisał(a):No i właśnie obułem mojego zwierzaczka w nowe oponki :lol: Barum Bravuris 185/60/14.
Zamówiłem je w sklepie NetCar (http://www.netcar.pl) i dziś rano
PS2. Jak troszkę pojeżdżę, to powiem jak się te gumy sprawują. A tak na gorąco, to bardzo ciche i auto jakieś takie sztywniejsze się wydaje.


Czy jest gdzieś opis Twoich wrażeń ??
Dlaczego akurat Barum ?
Mam zamiar kupić nowe oponki letnie i nie wiem jakie. Niestety silnik mam 1.9 D 55 i uważam że nie jest on za mocny.....Czy mimo to warto wziąć szersze opony? Możesz coś polecić ? Tanie ale żeby były dobre. ?
Pozdrawiam Puchatek
____________________________________
Avatar użytkownika
Puchatek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 23:00

Postprzez Wiz poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 17:39

Wszystko wskazuje ze bede w tym tygodniu w Katowicach wiec mozemy sie spotkac i przejechac moim zebys sam sprawdzil czy warto (wedlug mnie warto) miec szersze kapcie 8)
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Postprzez Puchatek poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 19:42

Wiz napisał(a):Wszystko wskazuje ze bede w tym tygodniu w Katowicach wiec mozemy sie spotkac i przejechac moim zebys sam sprawdzil czy warto (wedlug mnie warto) miec szersze kapcie 8)


Dzięki za propozycje. Niestety autko me wciąż nie na chodzie więc byłoby ciężko mi się z tobą spiknąć... ale kiedyś chętnie przetestuje :wink:
Narazie rozeznaje więc temat na sucho - w necie. :D
Pozdrawiam Puchatek
____________________________________
Avatar użytkownika
Puchatek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 23:00

Postprzez PanKot wtorek, 23 sierpnia 2005, 09:41

Puchatek:
może cos przegapilem ale co dolega twojemu Kangoosiowi?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Puchatek wtorek, 23 sierpnia 2005, 11:06

PanKot napisał(a):Puchatek:
może cos przegapilem ale co dolega twojemu Kangoosiowi?


aaaaa wstyd przyznać ale dalej z tym immo się bujam :( ...
Już mnie żonka przeklina że działam wedle zasady piosenki :"przewróciło się niech leży ..." :?
Na te nowe kluczyki nie mam tych 700 stów na zbyciu a na deaktywację też mi żal płącić 200 magikowi... bo jakoś tak płacić i jeszcze mieć za to mniej a nie więcej ....to serce boli .... :x
Ale muszę to zamknąć w tym tygodniu bo w przyszłym zaczynam 3 tyg. objazd do Francji ... oby się udało :?:
zobaczymy ...
Pozdrawiam Puchatek
____________________________________
Avatar użytkownika
Puchatek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2005, 23:00

Postprzez PanKot wtorek, 23 sierpnia 2005, 11:21

rozumiem co to znaczy chcieć a nie móc ale myślalem, że jest jeszcze coś co trzyma Twojego Kangoorka na uwięzi.
Los jest tak okrutny, że jak już wydasz kasę na naprawę to później okaże się, że jest ktoś kto zrobiłby to samo za mniejsze pieniądze ale już jest po herbacie.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość