Pompa lukas

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Pompa lukas

Postprzez nowicjusz czwartek, 19 marca 2015, 18:47

Ostatnio wymieniłem olej, ale zauważyłem ,że coś mi codziennie jak stoi w garażu kapie na podłoge. Dziś zauważyłem ,że to chyba kapie z pompy ropa i miesza się chyba z tym pozostawionym olejem na silniku ,że wygląda jak olej. Mechanik powiedział ,ze trzeba pompę uszczelnić. Dodatkowo powiedział ,że warto wówczas wymienić cały rozrząd, bo i tak będzie zdejmowany. W zasadzie przejechane ma tylko 40 tyś km, od ostatniej wymiany. Jak zdecydować wraz z wymianą rozrządu będzie to koszt 1000 zł albo trochę więcej. Niby samo uszczelnienie pompy do 300 zł może kosztować. Proszę o jakąś podpowiedz. :|
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Pompa lukas

Postprzez skawina czwartek, 19 marca 2015, 19:05

Wyczyścić dokładnie pompę i zaobserwować skąd cieknie. Jeśli jest możliwość uszczelnienia bez demontażu pompy, a z rozrządem jeszcze się nie pali, to chyba sensowne rozwiązanie dać te 300 zł. Ale... Mechanik może chcieć zarobić, cóż, takie realia...
A może to cieknie z korka spustowego albo spod filtra? ;) Warto filtr spróbować jeszcze ręką dociągnąć :)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Pompa lukas

Postprzez nowicjusz czwartek, 19 marca 2015, 19:54

Ja byłem dwa dni temu u tego mechanika co mi wymieniał olej i dokręcił mi jeszcze raz ten korek spustowy i filtr. To jest ropa, bo cieknie na tą harmonijkową osłonę kabli. Jak się pociągnie po tej osłonie palcem to cały jest mokry. Tylko on twierdzi, że w zasadzie nie powinno się już tego starego rozrządu ponownie montować. Kiedyś mi wymieniali simering , bo też coś ciekło , ale nic mi nie mówili o nowym rozrządzie ( INNY MECHANIK). Może warto by jeszcze zdiagnozować ten problem u innego mechanika. Najdziwniejsze jest to ,ze dopóki nie zmieniałem tego oleju to nic nie widziałem.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Pompa lukas

Postprzez skawina czwartek, 19 marca 2015, 20:01

Proszę spróbować u kogo innego :) Nie o to chodzi, że może naciągać, ale inna opinia też się przyda :) A nóż ;)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Pompa lukas

Postprzez Stiopa czwartek, 19 marca 2015, 20:15

Paweł, racja. Ja kiedyś miałem problem, bo mi samochód muczał jak krowa, okazało się, że była dziurawa chłodnica... Przez rok żaden mechanik nie mógł znaleźć przyczyny, jak się w końcu wkurzyłem i kazałem zmienić chłodnicę, bo musiałem codziennie płyn dolewać to "cudownie" muczenie zniknęło :D .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Pompa lukas

Postprzez Lesiu99 poniedziałek, 23 marca 2015, 08:51

Witam,
Ja pamiętam uszczelniałem pompę w tamtym roku i sam zakupiłem uszczelniacze. Znalazłem je na google i chyba jak pamiętam firma z Rzeszowa. Koszt około 150zł. Gadałem z pompiarzem i z tego co wiem to 90% napraw robi się na zamontowanej pompie. Ja miałem zmieniane uszczelnienia na zamontowanej pompie bez zdejmowania rozrządu. A powiem szczerze, że długo zwlekałem z naprawą:)
Piotrek; Kangoo 1.9 D; 1999r.
Lesiu99
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 2 kwietnia 2014, 21:51

Re: Pompa lukas

Postprzez nowicjusz sobota, 28 marca 2015, 17:38

Już mam po naprawie, za uszczelnienie pompy zapłaciłem 300zł i cały rozrząd nowy plus jakaś zębatka co nie było w zestawie razem z robocizną 1130 zł. Jutro będę koło Leszna, Grotniki, mam nadzieję ,że dojadę bo zauważyłem też ,że mi trochę ubywa płynu chłodzącego. Niby patrzeli ci mechanicy , ale nie znaleźli przyczyny. Już w tamtym roku zauważyłem ,ze mi ubywa , ale jak dolałem do maksimum to mi starczyło przez cały zezom letnio jesienny. Dziś też dolałem do maksimum to sprawdzę jak dojadę ile straciłem.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Pompa lukas

Postprzez Fantomas29 sobota, 28 marca 2015, 21:47

Witam

Ja uszczelniłem sam pompę Lukasa wyszło około 30zł bez wyjmowania tylko zdemnotowałem maskę do lepszego dostepu.
Avatar użytkownika
Fantomas29
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 20 kwietnia 2014, 15:57

Re: Pompa lukas

Postprzez Lucass wtorek, 31 marca 2015, 10:00

Takie niewielkie wycieki to zwykle kwestia nieszczelnych połączeń węży. Po rozgrzaniu ciśnienie wzrasta i płyn zaczyna się wyciskać przez nieszczelności. Jest niewielki, więc nie kapie tylko od razu paruje. Po ostygnięciu silnika ciśnienie spada i wyciek ustaje. Miejsce wycieku może (nie musi) być co najwyżej wilgotne. Praktycznie jedyną metodą na odnalezienie miejsca wycieku jest dokładne obejrzenie/omacanie wszystkich połączeń i szukanie śladów w postaci nalotu o kolorze płynu.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości