uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez yamakashi1 czwartek, 7 kwietnia 2011, 06:56

Pytanie czy układ w tym silniku jest cisnieniowy? wywala mi wode :d jak sie zagrzeje .... i niewiem czy uszczelka czy cos bo wymieniłem termostat na nowy...
Czterołapny Błękitek z klekoczącym serduchem 1.9 64 źrebiaki :D rok 1998 )
yamakashi1
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 9 października 2010, 20:33
Lokalizacja: Myślenice / Włocławek

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez lukas czwartek, 7 kwietnia 2011, 07:18

Układ jak jest zimny to jest bezciśnieniowy. Gdy płyn się zagrzeje to wtedy jak najbardziej jest ciśnieniowy. Odkręć korek na gorącym silniku i na zimnym a na pewno poczujesz różnicę. Płyn wywala jak się gotuję a jeżeli się nie gotuję a i tak wywala to niestety ale uszczelka głowicy walnęła pomiędzy tłokiem a komorą chłodzenia. Wzrost ciśnienia od tłoka wywala soki ;)
Kangoo Van 1.5 dCi 90 KM - 2017r
Avatar użytkownika
lukas
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 307
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: B_i

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez Lucass czwartek, 7 kwietnia 2011, 08:57

Którędy wywala Ci wodę?
Pewnie uszczelka pod głowicą, choć nie koniecznie.
Jeżeli ostatnimi czasy spuszczałeś płyn, a po ponownym zalaniu nie odpowietrzyłeś, to efekt będzie podobny. Wymiana termostatu to dostateczny powód do odpowietrzenia układu. Wszystkimi korkami!
Powietrze ma znacznie większą rozszerzalność cieplną niż płyn, stąd ciśnienie w układzie jest większe gdy jest zapowietrzony.
Jeżeli wywala przez korek, to może trzeba go po prostu wymienić. Korek normalnie powinien być szczelny. Dopiero po przekroczeniu określonego ciśnienia, zwór w korku puszcza.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez MiGo czwartek, 7 kwietnia 2011, 15:16

yamakashi1 napisał(a):Pytanie czy układ w tym silniku jest cisnieniowy? wywala mi wode :d jak sie zagrzeje .... i niewiem czy uszczelka czy cos bo wymieniłem termostat na nowy...

Miałem coś podobnego. W moim przypadku obudowa termostatu niezbyt szczelnie przylegała do silnika i najpierw zapowietrzał się układ, a gdy temperatura wzrosła to wywalało wodę na łączeniach rur z elementami metalowymi. (wskazówka temp. dość swobodnie sobie kursowała o 2 kropki).
Reasumując, zanim rozwalisz silnik, sprawdź jakość montażu termostatu. Pytanie czy wymieniałeś "wkład", czy komplet (wkład+obudowa).

Pozdr.

Michał
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez yamakashi1 niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:12

wywala wode przez zbiorniczek wyrównawczy... bo niechciał mi się kangur grzać w zimie i wymieniłem termostat,i od tamtego momentu jest właśnie dziwnie...może coś nieteges w środku. Dziwi mnie to że czasami wywala wode przez zbiorniczek a czasami nie to widocznie ten korek się blokuje.
Wymieniłem termostat bez obudowy bo mam możliwość samego termostatu,wszystko założyłem dobrze wraz z uszczelką i odpowietrzyłem układ.Kupie korek i zobacze co będzie się działo.
Czterołapny Błękitek z klekoczącym serduchem 1.9 64 źrebiaki :D rok 1998 )
yamakashi1
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 9 października 2010, 20:33
Lokalizacja: Myślenice / Włocławek

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez MiGo niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:30

yamakashi1 napisał(a): widocznie ten korek się blokuje.
Wymieniłem termostat bez obudowy bo mam możliwość samego termostatu,wszystko założyłem dobrze wraz z uszczelką i odpowietrzyłem układ.Kupie korek i zobacze co będzie się działo.

Po dokręceniu szczelniejszym korkiem lewe powietrze wywali Ci wodę w najsłabszym miejscu. (ciągle stawiam na obudowę termostatu, no chyba że silnik traci moc po rozgrzaniu)

Michał
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez kucap112 niedziela, 26 czerwca 2016, 14:48

MiGo napisał(a):
yamakashi1 napisał(a): widocznie ten korek się blokuje.
Wymieniłem termostat bez obudowy bo mam możliwość samego termostatu,wszystko założyłem dobrze wraz z uszczelką i odpowietrzyłem układ.Kupie korek i zobacze co będzie się działo.

Po dokręceniu szczelniejszym korkiem lewe powietrze wywali Ci wodę w najsłabszym miejscu. (ciągle stawiam na obudowę termostatu, no chyba że silnik traci moc po rozgrzaniu)

Michał


Witam wszystkich
a co jesli silnik traci moc po nagrzaniu? tez mam F8Q662 , wskazowka temperatury dochodzi do 75% skali jednak stoi stabilnie, i silnik wydaje sie wtedy minimalnie slabszy, elekrowlacznik wiatraka wymieniony na nowy. w upalny dzien zmostkowalem wiatraka tak ze chodzil czaly czas, i wtedy wskazowka stala ponizej polowy skali... podejrzewalem uszczelke glowicy i robilem test plynu takim testerem chemicznym z allegro, i po 18tej minucie zaczelo wywalac wode ze zbiorniczka (to juz byla ta maksymalna temperatura),.. sprawdze jeszcze termostat, ale wczesniej chcialbym odpowietrzyc caly uklad, tylko nie moge znalezc tych odpowietrznikow, znalazlem tylko korek plastikowy przy wierzchu chlodnicy, a pozostale odpowietrzniki?
kangoo 98' 1.9d 140000km(podobno:) F8Q662
kucap112
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 26 czerwca 2016, 14:25

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez Lucass poniedziałek, 27 czerwca 2016, 06:47

Obudowa termostatu (raczej na pewno), wąż do nagrzewnicy (niekoniecznie).
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez kucap112 niedziela, 3 lipca 2016, 16:29

Lucass napisał(a):Obudowa termostatu (raczej na pewno), wąż do nagrzewnicy (niekoniecznie).


chyba namierzylem ten na termostacie, jutro to moze odpowietrze jak mi przyjdzie termometr, bo ta temperature wody chce sprawdzic...
kangoo 98' 1.9d 140000km(podobno:) F8Q662
kucap112
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 26 czerwca 2016, 14:25

Re: uklad chlodniczy w kangoo 1.9d F8Q

Postprzez kucap112 poniedziałek, 4 lipca 2016, 22:18

jest dobrze ,uklad odpowietrzony, temperatura w normie(te wskazniki jager dziwnie pokazuja)
kangoo 98' 1.9d 140000km(podobno:) F8Q662
kucap112
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 26 czerwca 2016, 14:25

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron