Skrzynia/hamulce 1.4 8v

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Skrzynia/hamulce 1.4 8v

Postprzez perszing94 niedziela, 28 sierpnia 2016, 15:47

1. Witam ostatnio zerwałem skrzynię biegów była to JB3 168, interesuje mnie jakaś dłuższa skrzynia bo na tamtej przy 110 silnik wył, przez co odbija się to na spalaniu jak i na żywotności silnika.
-Czy do 1.4 pasują tylko skrzynie JB3 i czy wszystkie JB3 są kompatybilne z tym silnikiem? Silnik z aluminiową miską był oryginalnie.
-Słyszałem, że diesel ma dłuższe skrzynie czy ktoś może wypowiedzieć się więcej i napisać numery tych skrzyń.
2. Mam zamiar wymienić hamulce przy czym tarcza przód 238 i 258 jest w takiej samej cenie, potrzebuje więc jarzm hamulcowych, w których modelach były tarcze fi 258mm?

PS. Wiem, że zadaje trudne pytania ;)
perszing94
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 09:21

Re: Skrzynia/hamulce 1.4 8v

Postprzez skawina niedziela, 28 sierpnia 2016, 19:54

1. Diesel ma inny moment obrotowy. Jeśli wsadzisz (co raczej by się nie udało) skrzynie z diesla to będzie mułowaty. Jeśli jednak byś kombinował z inną skrzynią to patrz na mocowanie do silnika, rozrusznik, wałek sprzęgła, półosie, poduszka (ósemka), napęd licznika i.... pewnie coś jeszcze :D Jak była aluminiowa miska to szukaj takiej skrzyni jaka ma być i koniecznie do aluminiowej miski.

2. Wydaję mi się, że w kangoo z ABS.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Skrzynia/hamulce 1.4 8v

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 06:38

2. Tarcze 259mm były w kangoo, które fabrycznie wyszło na felgach 14 cali. Niekoniecznie musiało mieć ABS, bo ja miałem taki rozmiar, a nie miałem ABS.
Można zaryzykować i stwierdzić, że każde po 2001 roku.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skrzynia/hamulce 1.4 8v

Postprzez perszing94 poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 16:49

Jb3 są kompatybilne chodziło mi o inne modele, ja nie chce skrzyni co będzie nie wiadomo jak długa. Chodzi mi o 10-15km/h więcej
Rożnica miedzy JB3 168 a JB3 995 czyli ostatnia z tego modelu to różnica 4 i 5 biegu.
Takie Clio 2 miało JB1 skrzynie, interesują mnie też te modele, bo te auta zbytnio częściami mechanicznymi się nie różnią.

Dodaję przełożenia wszystkich skrzyń w renówkach, może się komuś przyda.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... Gs&cad=rja

Nie można dodać xlsx.
perszing94
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 09:21


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości