Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez Lucass piątek, 20 stycznia 2017, 12:09

Dodatkowe rozkodowywanie się kluczyka wskazuje mi na jakąś "master caution".
Niedawno miałem z grubsza podobnie. Najpierw raz przestał mi reagować na pedał gazu i wywaliło usterkę elektroniki. Słynną kostkę mam dawno ogarniętą, więc to raczej nie ona. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu było ok. Po jakichś 2-3 tygodniach rozkodował mi się kluczyk (immo). Zrobiłem resynchro i odpalił. Po kilku minutach zapaliła się żółta łódź podwodna. Zgasła po ok. 100 km. Po jakimś miesiącu, dwóch zaczął wariować wskaźnik temperatury tzn. zaczął nagle opadać 2 kreski od centralnego położenia, z którego dotąd ani mróz ani upał go nie wytrącały, po czym podnosił się o jedną kreskę i tak sobie z wolna wachlował góra-dół. W końcu nagle na kilkanaście sekund opadł do zera razem ze wskazówką obrotomierza. Potem znów zapaliła się łódź podwodna. To wszystko działo się w przeciągu jakichś 500-800 km, ale rozciągniętych w czasie na jakieś 2-3 miesiące, bo mało jeździłem. Zacząłem drążyć temat, bo mnie to już wqrwiało.
Na forum wynalazłem podobny przypadek, tzn. opadający obrotomierz z rozkodowywaniem kluczyka. Podobno miało pomóc potraktowanie dużego złącza ECU preparatem do elektryki. Stwierdziłem, że przed ewentualnym wybebeszaniem instalacji warto spróbować. Zakupiłem takowy preparat i przejechałem nim wszystkie dostępne kostki z tą od ECU na czele. Od tej pory wszystko się odpukać uspokoiło, a ŻŁP zgasła i od tamtej pory jej nie widziałem.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 piątek, 20 stycznia 2017, 13:44

Hejka... Podczyściłem styki (troche zaśniedziałe były) i w gniazdo zadozowałem preparat do czyszczenia elektroniki przekaźnika pompy paliwa... dwa razy zapłon przekręcałem i było słychać prace pompy paliwa, po czym odpaliła... zobaczymy jak dłużej postoi i jak mróz większy złapie (bo dziś jakaś odwilż) czy się poprawi...
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 piątek, 20 stycznia 2017, 21:25

Witajcie. Wygląda na to że będzie już ok po przeczyszczeniu styków przekaźnika paliwa... Ale wciąż ten kluczyk się rozkodowuje...w drzwiach kierowcy bębenek od zamka jest uwalony, pozostaje sprawny ten od strony pasażera (nie wiem ile wytrzyma bo zaczyna przeskakiwać)... jak sie pilot rozkoduje i uwali zamek od str pasażera to bedzie kaplica... bicie szyby czy jak... Nie za bardzo wiem o co kaman z tym ECU, to jest w komorze silnika obok akumulatora?, takie trapezowe wejście?
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez Lucass sobota, 21 stycznia 2017, 12:33

U mnie (1,6) skrzynka ~20x~20x4cm przymocowana do ścianki obudowy aku
ECU.JPG
ECU.JPG (44.19 KiB) Przeglądane 1553 razy


Żeby wypiąć złącze, trzeba od strony nadkola wysunąć takie cuś w rodzaju obejmy. Taka blokadę.
Najpierw na wszelki odłącz aku.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 sobota, 21 stycznia 2017, 21:30

Dzięki wielkie za wskazówkę... z drugiej strony to się zastanawiam, kto to wymyślił żeby takie odpowiedzialne urządzonko montować w polu rażenia zbiorniczków, m.in. wyrównawczego z płynem chłodniczym, wystarczy że pęknie z odpowiedniej strony i zacznie psiukać na sterownik... eh te konstruktory:)
Oczywiście dam znać czy pomogło z tym centralnym po przeczyszczeniu tego ... Kangoo'rek na razie odpala za pierwszym po przeczyszczeniu przekaźnika pompy paliwowej... Pozdrawiam
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 wtorek, 24 stycznia 2017, 13:22

Hejka. Wypiąłem wczoraj te kość od ECU, psiuknąłem środkiem do elektroniki kość i porty, wczoraj było ok, ale już dziś znowu się diabelstwo rozkodowało i nie można było Kangoora otworzyć z pilota... może gdzie znowu trzeba "obcą" masę podłączyć. Co do odpalania to już w porządku jest, auto pali za pierwszym po przeczyszczeniu przekaźnika pompy paliwowej... pozdrawiam
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości