Opony zimowe

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Czy na zimę zmieniasz opony w swoim Kangoo?

Tak.
46
90%
Nie.
2
4%
Nie mam na to pieniędzy, ale chciałbym.
3
6%
 
Liczba głosów : 51

Postprzez jedruko niedziela, 21 listopada 2004, 22:07

Ja zalozylem Michelin ALPIN 165/70R14 uzywane z duuuzym bieznikiem z konca 2002 koszt opny 120zl :D . I sa naprawde dobre sprawdzone w piatek na trasie do Lublina i w sobote do Radomia.

Pozdrawiam Jedruko
Kaleido 1,5 dCi 82 KM
Avatar użytkownika
jedruko
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 14 września 2004, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Rafal_B niedziela, 21 listopada 2004, 22:40

jedruko napisał(a):Ja zalozylem Michelin ALPIN 165/70R14 uzywane z duuuzym bieznikiem z konca 2002 koszt opny 120zl :D . I sa naprawde dobre sprawdzone w piatek na trasie do Lublina i w sobote do Radomia.

Hej!

Przed zakupem pierwszych opon zimowych naczytałem się o nich sporo. Jak sobie przypominam opona taka to w 50% bieżnik i w 50% mieszanka, która z czasem (użytkowania lub nawet tylko przechowywania) traci swoje własności. Pytanie brzmi, co jest lepsze zakup nowiusieńkich opon mniej znanej marki, czy też tzw. "używek" czy też nawet gum "nowych" tzn. po np. 2-letnim leżakowaniu w magazynie pochodzących od jednego z wiodących producentów. Dodać jeszcze należy, że tylko naprawdę nieliczni producenci nie wchodzą dziś w skład renomowanych koncernów, które muszą poprzez transfuzję swojego "know-how" dbać o swoją renomę. Bogaci (w naszym mniemaniu) np. Niemcy nie muszą sobie odpowiadać na to pytanie, kupując poprostu nowe i (dla nas) drogie opony. Jak jednak tłumaczyć ich zachowanie rezygnowania z opon zimowych które przejechały już trzy sezony mimo, że na oko bieżnik wygląda jak nowy? Może to tylko spece od marketingu pomieszali im w głowach? Czy jednak na pewno?

Pozdawiam
Rafał B.
Grand Scenic 1.9 dCi '04 (F) srebrny metalik
Twingo Liberty Easy '98 (D) turkusowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Rafal_B
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Piaski k/Gostynia

Postprzez Artur69 poniedziałek, 22 listopada 2004, 09:42

Swojego czasu chyba Hołowczyc mówił w jakimś programie motoryzacyjny że guma z których zrobione są opony zimowe twardnieję po czterech latach i ich właściwoście znaczie się zmniejszają(mam nadzieje że nie było to sponsorowane przez branże oponiarską :) ) i myślę że coś w tym jest
Artur
Avatar użytkownika
Artur69
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 11 marca 2004, 00:00

Postprzez Mona środa, 24 listopada 2004, 00:13

my dopiero zamówiliśmy oponki :oops: Barrum Polaris 2 - mają niezłą opinię ;) 165/70 - standardowe.

gdzie wymienimy letnie na zimowe nie chcę nawet sobie wyobrażać - wszędzie sajgon, a terminy prawie na wiosnę :wink: 8O

wszyscy nasi znajomi mówią: wcisnąłem się na dziecko ;), albo jak Łukasz - bez kolejki 8O : ale jak?? ale jak?? chyba tupetu nie mam - a dzieci dwoje. na razie siedzą w domu, bo się mama boi je wozić na letnich.

echhh, nie chce mi się nawet o tym myśleć :cry:

Mona
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postprzez Alberciak środa, 24 listopada 2004, 00:40

A ja już pojeżdżam od tygodnia na Barumkach o których pisze Mona. Zanim je kupiłem zasięgnnąłem języka w kilku punktach montazu opon. W większości były opinie pozytywne. Według fachowców jest to opona mieksza niz Kleber i w związku z tym lepiej sprawuje się na rozjezdżonym śniegu jaki jest w mieście.
POZDRAWIAM
_______________________________________
1,5 dCi Privilege
Gwiezdny Pył
Avatar użytkownika
Alberciak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 368
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - BEMOWO

opony

Postprzez Jaro_Krakow środa, 24 listopada 2004, 07:35

wczoraj kupilem ojcu Barumy do Pandy , cena za 13 - 115zl , podobmo maja zywotnosc dluzsza od Debicy , przynajmniej taka opinie slyszalem od 2 osbob w punktach oponiarskich .
Jaro_Krakow 1.5 dCi 80KM
Avatar użytkownika
Jaro_Krakow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Postprzez Lukasz_Kangoo środa, 24 listopada 2004, 08:40

Mona napisał(a):wszyscy nasi znajomi mówią: wcisnąłem się na dziecko ;), albo jak Łukasz - bez kolejki 8O : ale jak?? ale jak?? chyba tupetu nie mam


No no no :!:
Tylko nie bez kolejki ;)
Zadzwoniłem i wynegocjowałem termin :twisted:

Zadzwoń tu:
642 44 18 lub 501 57 28 18
To jest warsztat oponiarski na Przyczółkowej 342 (przy Vogla).
Przejeżdżasz koło niego codziennie ;)
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sw środa, 24 listopada 2004, 11:10

Ja jezdze na SAVAch. Mialem je juz w zeszlym roku. Niestety Debica nie produkuje wymiaru odpowiadajacego ciezarowemu kangoo, bo kupilbym Frigo Directionale. Byla bardzo dobra i mam ją w starym aucie. Ta sava tez jest niezla (ma 1 rok). Przetestowalem ja w niedziele w Ropczycach, gdzie tiry i osobowki juz stały pod górkę i tylko kilka autek przejechało, między innymi ja. Przede mną jechał tir z przyczepą (ukrainiec). Pod górkę ciażarówka jechała prawie bokiem (jakieś 30stopni odchylenia od linii raz w lewo raz w prawo), ale wyjechała. Za nami został płacz i zgrzytanie zębów, bo korek zrobił się na 2-3 godziny.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez _ONE_ środa, 24 listopada 2004, 11:54

Ile daliście za Polaris 2 165/70/14?
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MK środa, 24 listopada 2004, 12:01

Ja też mam FRIGO DIRECTIONALE, w POLDKU MIAŁEM ZWYKŁE frigo i jestem zadowolony i w dodatku jeżdżę w górach.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

cron