Opony zimowe

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Czy na zimę zmieniasz opony w swoim Kangoo?

Tak.
46
90%
Nie.
2
4%
Nie mam na to pieniędzy, ale chciałbym.
3
6%
 
Liczba głosów : 51

Postprzez zuwik czwartek, 25 listopada 2004, 23:38

No moje oponki się dziś wykazały... Nadsterowność, kontra z ręcznym i trochę fuksiarska zmiana trajektorii - leciałem komuś na bramę, ale wykręciłem 180 i tyłem do rowu... Traktor przyjechał i jestem flachę w plecy... Ale skoczkowi chyba nic się nie stało, właściciel za to dorobi się zawału chyba wcześniej niż pierwszej zmarszczki... Stare zimówki są niebezpieczne, ale lepsze niż stare letniawki, więc jestem skazany... Od dziś nie ma szaleństwa (czyt. nie przekraczam 40km/h, zajście miało miejsce przy niecałych 50-ciu... "szaleństwo", nie?)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez MK piątek, 26 listopada 2004, 07:13

Nie ma żadnego "chybania" 8O , jak przeczytasz ten post to wynocha od klawiatury :x , lupa oraz stetoskop w łapkę i natychmiast zbadać PLECACZEK.
Po badaniu zameldować na forum stan :wink:
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez Bullitt piątek, 26 listopada 2004, 08:11

zuwik napisał(a):No moje oponki się dziś wykazały... Nadsterowność, kontra z ręcznym i trochę fuksiarska zmiana trajektorii - leciałem komuś na bramę, ale wykręciłem 180 i tyłem do rowu... Traktor przyjechał i jestem flachę w plecy... Ale skoczkowi chyba nic się nie stało, właściciel za to dorobi się zawału chyba wcześniej niż pierwszej zmarszczki... Stare zimówki są niebezpieczne, ale lepsze niż stare letniawki, więc jestem skazany... Od dziś nie ma szaleństwa (czyt. nie przekraczam 40km/h, zajście miało miejsce przy niecałych 50-ciu... "szaleństwo", nie?)


No to skończyło sie szczęsliwie. Nowe doświadczenia za flaszke (ciekawe co na to Flacha :mrgreen: )
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Lukasz_Kangoo piątek, 26 listopada 2004, 08:36

Mona napisał(a):Byłam dziś (dziś umówieni 8O ), super obsługa, oponki mi zmieniali, a ja siedziałam w domu szefa i oglądałam canal + :D


Zmieniałaś tam gdzie Ci mówiłem :?:
Jeżeli tak, to cieszę się, że jesteś zadowolona ;)
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

opony

Postprzez Jaro_Krakow piątek, 26 listopada 2004, 10:36

zuwik - jestes z Bielska a ja wracalem trasa Bielsko -Kraków w środe co tam sie dzialo to trudno opisac , chyba tylko opony z kolcami pomogłyby , trudno było na butach ustac na drodze a co dopiero jechac , fuldy mam z tamtego sezonu ale na lodzie nie ma mocnych.
Jaro_Krakow 1.5 dCi 80KM
Avatar użytkownika
Jaro_Krakow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Postprzez Magic piątek, 26 listopada 2004, 12:20

Mona napisał(a):ale cóż ja widzę - nikt się nie przyznał że NIE zmienia oponek :wink: 8O

No to ja się przyznam - w zeszłym roku nie zmieniłem, z przodu miałem Goodyear Vector 5 175/55 R 14 C (wielosezonowe), z tyłu ContiEco 165/70 R 14 C, dojeździłem na nich aż do stycznia, ba, nawet trasę w góry na narty zrobiłem. Po czym w styczniu rąbneło śniegiem w Wawce tak, że wymiękłem i kupiłem:
- komplet felg stalowych po regeneracji
- Kormoran SnowPro 165/65 R 14
- 5 kołpaków ;)
Różnica w prowadzeniu - kolosalna. Mogę Kormorany spokojnie polecić, dobrze sobie radzą na każdym rodzaju nawierzchni, są dość ciche. No i polecam zakup drugiego kompletu felg. Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem, ale coś ok. 250 zł. za 4 szt. Zakup zwraca się po sezonie, góra dwóch, nie mówiąc o zaoszczędzonym czasie (przekładka kompletu zajmuje mi ok. 30 minut - podnośnik typu żaba i krzyżakowy klucz do kół) i nie niszczonych przekładkami rantach felg i opon.

Co do zakupu opon używanych - nie widzę problemu, byle dokładnie je obejrzeć i kupić opony z "górnej półki". Założyłem kiedyś komplet mało zużytych Michelinów do Hondy Legend i służyły mi bezproblemowo przez dwie kolejne zimy.
Avatar użytkownika
Magic
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2004, 23:00

Postprzez jon104 piątek, 26 listopada 2004, 18:20

Magic napisał(a):Mogę Kormorany spokojnie polecić, dobrze sobie radzą na każdym rodzaju nawierzchni, są dość ciche. No i polecam zakup drugiego kompletu felg. Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem, ale coś ok. 250 zł. za 4 szt. Zakup zwraca się po sezonie, góra dwóch, nie mówiąc o zaoszczędzonym czasie (przekładka kompletu zajmuje mi ok. 30 minut - podnośnik typu żaba i krzyżakowy klucz do kół) i nie niszczonych przekładkami rantach felg i opon.


Mogę w całej rozciągłości potwierdzić walory Kormoranów Snow Pro (175/65 R 14). Co prawda w ubiegłym sezonie wydały mi się trochę cichsze, ale to pewno dlatego, że letnie Michelinki są po tym (i każdym innym) względem rewelacyjne.
Także polecam zakup stalówek na zimę (mam aluski i nie było innego wyścia), mnie używki kosztowały 200 zet i trochę pracy za komplet. A teraz tylko odliczam czas i kaskę (u nas zamiana opon - 50 zeta :cry: )
Ostatnio edytowano piątek, 26 listopada 2004, 18:24 przez jon104, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mona piątek, 26 listopada 2004, 18:21

Lukasz_Kangoo napisał(a):
Mona napisał(a):Byłam dziś (dziś umówieni 8O ), super obsługa, oponki mi zmieniali, a ja siedziałam w domu szefa i oglądałam canal + :D


Zmieniałaś tam gdzie Ci mówiłem :?:
Jeżeli tak, to cieszę się, że jesteś zadowolona ;)


tak, tam, dzięki za informacje :D
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: opony

Postprzez zuwik piątek, 26 listopada 2004, 20:39

Jaro_Krakow napisał(a):trudno było na butach ustac na drodze a co dopiero jechac , fuldy mam z tamtego sezonu ale na lodzie nie ma mocnych.


W sumie masz rację kolego, pierwsze co zrobiłem po wyjściu z auta to glebę walnąłem... Ale mimo wszystko tył nie powinien mnie tak łatwo wyprzedzić...

MK polecenie wykonane, cały, zdrowy i gotowy :!: Rów był przy prędkości ok. 5-10km/h (podejrzewam, to stało się szybko...), resztę prędkości udało mi się wytracić jakimś cudem (a może faktycznie jakieś umiejętności mam? :? ). Tak Wam powiem - jak wysiadłem pomyślałem sobie: żuwik czemu ty zawsze masz takiego pecha :?::!::?: Ale teraz wiem, że miałem niesamowite szczęście :!: Gdyby nie refleks, wpadłbym przodem, a wtedy chłodnica, poduszka... Lepiej nie myśleć...

P.S. Naukowcy mowią, że polskie opony zimowe po jednym sezonie wykazują stwardnienie gumy porównywalne do 5-ciosezonowych opon renomowanych zachodnich marek... Mam nadzieję, że to informacja sprzed kilku lat :?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mona niedziela, 28 listopada 2004, 01:28

Jezu Jon i ty się martwisz że musisz oddać pięć dych za wymianę?
Jak na Warszawskie warunki to wręcz półdarmo. W Renault Dyszkiewicz liczą sobie 90pln a i u innych nie taniej.
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości