Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 12:58

Witajcie. Mój problem, (a w zasadzie dwa) polega na tym, że na zimnym silniku auto nie chce odpalić za pierwszym czy za drugim razem. Dopiero po większej liczbie załapie i jak już odpali to jest wszystko w porządku. Chwilkę pochodzi zgaszę i odpalam ponownie - łapie od razu. Na ciepłym też za pierwszym odpala... Najgorzej jest jak całkiem ostygnie, a do tego jak najpierw chce otworzyć drzwi z pilota to ani drgnie centralny (nie zawsze tak jest - czasem załapie), więc otwieram drzwi kluczem, przyciskiem od centralnego koduje kluczyk (ten przy dźwigni zmiany biegów) , sprawdzam pilot...działa. Następnie wkładam kluczyk do stacyjki , daje na zapłon, próbuje odpalić i jest lipa kręcę raz , drugi, trzeci itd ... muszę go sporo kręcić aż w końcu odpala... co może być tego przyczyną? ... któregoś dnia wyciągałem akumulaor (-16 stopni) żeby go podładować, nie chcący trąciłem gumę na przycisku awaryjnego odcięcia zapłonu i ona spadła, sporo czasu mi zajęło jej wyjęcie bo w takie miejsce wpadła że trzeba było długim drutem wyciągać, na parkingu pod blokiem. Gume założyłem na przycisk, ale od tamtej pory auto paliło za drugim razem i było ok. Teraz tzn od dwóch dni jest masakra jakaś z odpałem... kręcę i kręcę i kręce aż w końcu zaskoczy... może to mieć jakiś związek z tzw masą auta? W ubiegłum roku miałem choinke na zegarach i teraz lampy tyle są podpiętę pod "masę" samochodu, oczywiście pilot w kluczyku też wariował ale mu na jakiś czas przeszło... teraz znowu się rozkodowuje a auto nie chce palić tak jak wcześniej... jakieś propozycje macie Państwo dodam że dziś przeczyściłem połączenie i sam przewód na drodze aku "-" do masy samochodu i dalej to samo...
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 12:59

jest to Kangoo 1.4 benzynka bez LPG
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 18:33

ok... kluczyk już się nie rozkodowuje... dodatkowy przewód z akumulatora z biegunu ujemnego poprowadziłem do bloku silnika i niestety jest to samo... nie chce na zimnym silniku odpalić... łapie dopiero za 7 , 8-mym razem... to co pada? wie ktoś?
może pompa paliwa się już kończy... a może czujnik jaki temperatury albo położenia wału... czy filtr paliwa...
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez edpawel czwartek, 19 stycznia 2017, 19:00

Witam , na sam pierw proponuje sprawdzić czy jest sprawna pompka paliwa , (na zimnym) przelaczyc kluczyk na zaplon i poczekac 2minuty az pompka napompuje bezyny , jezeli odpali po długim pompowaniu to znaczy ,ze pompka podaje zamało paliwa i przy normalnym odpalaniu silnik niedostaje odpowiedniej dawki paliwa (pompka do wymiany jak auto zapali odrazu, ale po dłuzszym pompowaniu))
Gdy bedziemy pewni ,że pompka paliwa jest ok a dalej zle zapala auto to proponuje wymienic czujnik położenia wału 8-)

skocznie pozdrawiam :)
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez slay czwartek, 19 stycznia 2017, 19:58

Pompa nie napompuje ciśnienie przez 2min, wyłączy się po 2-3 sek. Musisz zrobić zwarcie na przekaźniku pompy i wtedy zmierzyć ciśnienie i wydatek. 350+/- 6kPa: 80 do 100 dm³/h.
Możesz kilka razy włączyć zapłon bez kręcenia rozrusznikiem i tak podpompować paliwo.
Nie zaszkodzi przeczyścić czujnik położenia wału.
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 20:32

Zapłon załączałem na dwie minuty i próbowałem odpalić... nic z tego... nie odpalił... za 9tym razem odpalił
Co do pomiarów ciśnienia i przepływu to nie za bardzo bo samochód stoi pod blokiem... brak specjalistycznych narzędzi
A jak się dobrać do czujnika położenia wału? Wiem gdzie jest już zlokalizowałem ale nie za bardzo wiem jak go wyjąć ażeby nic nie urwać...
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 20:39

a i znowu sie rozkodował pilot w kluczyku ... zgasiłem auto ,wysiadam i zong... dioda w pilocie mruga a zamki zamarły... ponowne kodowanie i dopiero zamknąłem auto ... eh te kangoo nooo
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez slay czwartek, 19 stycznia 2017, 21:03

Przecież pisałem Ci że pompa nie napompuje ciśnienie przez 2min, wyłączy się po 2-3 sek. Nie kręci się wał, nie chodzi pompa.
slay napisał(a):Możesz kilka razy włączyć zapłon bez kręcenia rozrusznikiem i tak podpompować paliwo.

Zrobiłeś tak ?
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 czwartek, 19 stycznia 2017, 21:22

jeszcze tej metody nie próbowałem... jutro się tym zajmę bo już dziś z dzieciakami małymi siedze, a żona na noc do pracy moim autem dziś pojechała... Kangoo jest jej :) chce kobicinie pomóc :)
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kłopot z odpaleniem na zimnym silniku

Postprzez krzyma81 piątek, 20 stycznia 2017, 08:45

Witam. Spróbowałem metody 3ech sekund... najpierw 5 razy włączałem i wyłączałem zaplon i spróbowałem zakręcić - nie odpalił
no to 10 razy powtórzyłem akcje z zapłonem i zakręciłem... odpalił :)
Tylko jest jedna taka uwaga którą zauważyłem, nie zawsze było słychać ten charakterystyczny dźwięk po przekręceniu kluczyka na zapłon, domniemam dźwięk pompki paliwowej (co drugie lub trzecie przekręcenie kluczyka było słychać)...
może to coś problem z jej zasilaniem?
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości