przez Marek_Bielsko środa, 20 stycznia 2010, 22:15
§19
Użytkowników forum obowiązuje szeroko pojęta Netykieta. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem forum najpierw się przywitaj, zakładając wątek w dziale "Jestem tu nowy".
Ponadto:
1. Nie zadawaj pytania, na które już kiedyś została udzielona odpowiedź, a zanim je zadasz sprawdź czy jej nie ma, użyj wyszukiwarki, przejrzyj co najmniej dwie pierwsze strony tematów z danego działu forum, jeżeli masz do niej uprawnienia - użyj linkowni.2. Pisz na temat, rzeczowo i konkretnie tak, ażeby każdy Cię zrozumiał.
3. Wątkom nadawaj tytuły, które krótko i treściwie będą odzwierciedlać zawartość tak, aby osoba szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć.
4. Jeżeli masz problem z ortografią, interpunkcją lub twoja klawiatura nie obsługuje polskich znaków - nie pisz lub używaj programów korektorskich. Oszczędzisz sobie wysiłku, innym trudu przy odczytywaniu, a moderatorom fatygi przy usuwaniu. Nie chodzi oczywiście o pojedyncze literówki ale o pisanie z czystym lekceważeniem zasad pisowni.
5. Nie KRZYCZ dużymi literami chyba, że ma to znaczenie dla sensu Twojej wypowiedzi.
6. Nie używaj jĘzYkA bloguff.
7. Nie spamuj, nie nabijaj licznika postami nie zawierającymi treści.
7a. Nie odpowiadaj na posty z przed roku, dwóch, trzech lub więcej. Jeśli autor do tej pory nie otrzymał odpowiedzi, na pewno jej już nie oczekuje.
8. Zanim wyślesz posta - użyj opcji „podgląd”. Jeśli mimo to popełniłeś błąd lub chcesz coś dopisać, użyj opcji „edytuj”, nie dubluj postów, a jeśli zdublowałeś i nie masz uprawnień do samodzielnego usunięcia, sam zgłoś go do moderacji.
9. Edytując swoje posty nie naruszaj logicznego ciągu dyskusji.
10. Pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich.
11. Nie podejmuj żadnych działań mających na celu antagonizowanie innych użytkowników.
12. Swoimi wypowiedziami nie prowokuj innych użytkowników, traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
13. Wielkość zdjęć w załącznikach do postów umieszczanych na serwerze klubkangoo.pl nie może byś większa niż 640x480 pikseli. Jeżeli chcesz umieścić większe zdjęcie, zrób to poprzez serwer hostingowy (np fotosik.pl lub imageshack.us itp) i wklej odnośnik lub miniaturę.*
Jeśli nie będziesz stosować się do powyższych zasad, z kangoorangi możesz awansować na kandydata na trolla sieciowego, a następnie na pełnoprawnego trolla. Moderatorzy i administratorzy mogą wobec Ciebie również zastosować środki wymienione w §21-23.