Strona 1 z 1

wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2011, 20:15
przez rafalkruczek
Witam! Mój problem polega na tym iż nie działa mi wspomaganie pompa po wymianie (regeneracja) jest OK! podpięta na krótko działa. W wypiętej pompie napięcie na wtyczce jest lecz po podpięciu pompy napięcie znika, W czym tkwi problem :( byłem u mechanika podpięcie do kompa nic nie wskazało a gdy usłyszałem o demontażu (rozwalaniu wiązki) kabli to podziękowałem. Więc liczę na waszą pomoc.

Re: wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2011, 20:28
przez czarek0402
Witam,
być może zwarcie jakieś jest...ale bezpiecznik by wywaliło!Albo jakoś przez pompę czyli odbiornik jest przejście,dlatego nie wywala bezpiecznika.Na pewno nie ma napięcia?Może jest bardzo małe,taki spadek jest napięcia,czym mierzone?Poszukaj tutaj... viewtopic.php?f=87&t=5159

Re: wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2011, 20:53
przez rafalkruczek
Może jest bardzo małe,taki spadek jest napięcia,czym mierzone?
Prubierką (lampkową) wbijając się do kabli, Podczas wpięcia pompy lampka gaśnie nie wiem czemu mi nie sprawdzał miernikiem :?: W tym że podczas wpinania na uruchomionym silniku słychać kliknięcie jakby jakis przekaźnik lub inny czynnik odłączał napięcie.

Re: wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:03
przez czarek0402
Tutaj nie wypowiem się,czy kliknięcie to wyłaczenie czy załączenie przekaźnika pompy,czy od razu powinno,czy po jakimś czasie,na pewno muszą być jakieś warunki spełnione...schemat jest prosty,bezpieczniki od pompy i przekaźnika muszą mieć przejście,musi być sygnał z komputera,wtedy pompa się załaczy...może Koledzy z forum pomogą... :roll:

Schemat dla silnika K9K702,K9K704,K9K710

186-POMPA ELEKTRYCZNA WSPOMAGANIA KIERWONICY
777-PŁYTKA BEZPIECZNIKÓW ZASILANIA
120-MODUŁ ELEKTRONICZNY UKŁADU WTRYSKU
409-PRZEKAŹNIK ZESPOŁU POMPY ELEKTRYCZNEJ WSPOMAGANIA KIERWONICY
597-SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW SILNIKA I PRZEKAŹNIKI

Re: wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: środa, 31 sierpnia 2011, 06:51
przez Lucass
Zacząłbym od sprawdzenia bezpiecznika, a potem przekaźnika pompy.
Sprawdź też masę pompy.

Re: wspomaganie elektryczne nietypowa usterka!!

PostNapisane: środa, 31 sierpnia 2011, 08:35
przez rafalkruczek
Własnie :!: po dzisiejszych przejściach (minuta pracy dwie przerwy) też zaczynam twierdzić że przyczyną może być styk masy z kabla idącego do pompy zacznę go szukać ,Główny kabel masy tez widziałem że jest skorodowana (nie zaszkodzi przeczyścić) :P