Przekręcona panewka

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Przekręcona panewka

Postprzez Arkadek wtorek, 13 stycznia 2015, 19:05

Chciałbym zapytać czy w tym Heliosie masz FAP? Czy przybywało oleju?
Arkadek

Fajowa Renata 1.9D, 1998
Avatar użytkownika
Arkadek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2007, 23:00
Lokalizacja: Skogbygda- Norwegia

Re: Przekręcona panewka

Postprzez kacper42 wtorek, 13 stycznia 2015, 23:18

Żadnego wynalazku w tym Heliosie nie było i nie ma.Nic nie ubywało i nie przybywało jeśli chodzi o olej.Fakt był krótki okres gdy potrafił zapalić się klucz serwisowy po zaparkowaniu auta w pozycji przechylonej , czyli mogło być oleju więcej , ale nie było.Dolałem po jakimś tam czasie, tak jak i wymiany robiłem co 25.000-30000 km jak sprawdziłem.Generalnie uważam ,iż jak na coś trzeba chuchać i dmuchać po to by mówić ,że jest dobre i długowieczne to bzdura i obłuda.Jak ktoś jest okazem zdrowia, to jest i basta.Drugi musi ciągle uważać co robi , co je i co pije i uważa się za zdrowego a nogi wyciąga szybciej np. od alkoholika i nałogowego palacza.
To samo z tym 1,5 dci.Jeśli po googlowaniu wyskakuje pełno opinii i artykułów o przekręconej panewce w tym silniku , to proszę nie mówcie mi ,że to nasza i moja wina.Nie robiłem nic inaczej niż gwarant i producent zalecił ,a zdechło.Mam wypowiedzi tych co dbali bardziej i też d..pa.Ja wymieniłem na używkę i śmigam.Jak długo ??? Tego nie wie nikt.Dawca to podobno Modus z przebiegiem 40.000 mil.Na chwilę obecną silnik pracuje ciszej niż stary kiedykolwiek.Wymianę oleju też będę robił teraz co 10-15.000 km i zobaczymy.Postaram się Was informować co dalej.
Mam stary silnik , jak by co .Tylko nie wiem czy nadaje się do remontu i nie wiem kto ma to sprawdzić.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron