Wymiana stacyji

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Wymiana stacyji

Postprzez wareks środa, 11 czerwca 2014, 18:50

Mam kłopoty ze stacyjką w moim autku.
Jakiś czas temu pojawił się problem z wsuwaniem kluczyka z wydobyciem go też nie jest lekko.
Na domiar złego dziś przydarzyło się że po przekręceniu kluczyka rozrusznik milczał dopiero
ponowna próba pomogła.
W związku z tym chciałem zapytać czy już ktoś ten temat przerabiał z nowym Kangurkiem
Jak to jest z wymianą stacyjki na nową są jakieś rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę np. immobilajzer itp.

Pozdrawiam
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Wymiana stacyji

Postprzez kacper42 czwartek, 12 czerwca 2014, 06:06

Też miałem ,czy nawet mam problem z wkładaniem i wyjmowaniem kluczyka ze stacyjki. Gość od zamków , kluczy i stacyjek sprawdził klucze i wyczyścił oraz kazał wyczyścić stacyjkę np.WD40. Nie wolno smarować !!! Pomogło i tylko czasem mam delikatne opory. Podobno konstrukcja naszego klucza i stacyjki jest taka iż trochę brudu na np.kluczu i już mamy problem.
Ufam gościowi ponieważ jak pojechałem do kliniki zamków samochodowych z Partnerem , w którym nie można było przekręcić jednego z kluczy w stacyjce, to diagnoza "stacyjka do wymiany". Natomiast On sprawdził klucze i stwierdził iż ten nie działający był delikatnie grubszy ( jakby spuchł).Pytał czy nie podgrzewałem kluczyka ( tak było jak zamarzł wlew).Zrobił lekkie szlify i od 2 lat spokój .
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Wymiana stacyji

Postprzez wareks czwartek, 12 czerwca 2014, 08:01

Czyli WD dobre na wszystko:)
Kluczyk już przeczyściłem nawet delikatnie pilniczkiem potraktowałem samą końcówkę "grotu"
gdyż podejrzenie że jest on trochę zagnieciony niestety bez zmian.
Spróbuję jeszcze przemyć wnętrze stacyjki WD może się uda ciekawe tylko na jak długo.
Za kilkanaście dni wyjazd wakacyjny zaplanowany, długa trasa przed nami a tu takie dziwne rzeczy się dzieją :(
i
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Wymiana stacyji

Postprzez pchlistosc czwartek, 14 sierpnia 2014, 15:00

Do stacyjki co do zasady nic nie psikaj!!
JA miałem ten problem, pomogła wymiana metalowych części kluczyka wraz z wkładkami. Cała operacja kosztowała ok. 250 PLN
Jeżeli chcesz wykonać ozonowanie lub skorzystać z usługi pranie tapicerki samochodowej Wrocław. Zapraszam :-)
pchlistosc
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 16 grudnia 2012, 18:30

Re: Wymiana stacyji

Postprzez Pabloss wtorek, 26 maja 2015, 17:02

U mnie pojawił się ten problem .Napsikałem tam smaru teflonowego i ze stacyjki na kluczu wydobywa się mnóstwo brudu,wręcz czarnego,który wycieram w chusteczkę i teraz pomogło.A dlaczego nie można smarować stacyjki? U mnie po smarowaniu działa bez problemów.
Renault Kangoo 1.5 DCI 65KM 2006 był:)
Renault Kangoo 1.5 DCI 90KM 2012 jest:)
Avatar użytkownika
Pabloss
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 15 sierpnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron