prędkość maksymalna

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: prędkość maksymalna

Postprzez L-irek czwartek, 21 sierpnia 2008, 22:36

A czy ktoś tu pisał , że powyżej 130 jest niestabilny :?:
Jest , ale przy bezwietrznej pogodzie i dobrej drodze.
Nie zapominajcie , że to w końcu osobowy "dostawczak" i ma trochę metrów kwadratowych przyjmujących podmuchy wiatru i niech mi ktoś nie mówi , że tego nie odczuł nigdy ;)
Szczególnie , jak wozi się powietrze :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: prędkość maksymalna

Postprzez dempsej czwartek, 28 sierpnia 2008, 22:27

Moje dCi najchetniej jezdzi 2300-3800 obr i takie sa fakty (tak, jest sens go tak krecic, widac taki egzemplarz). Ponizej 2000 b.zadko schodze, tylko jesli jade w okolicah 80-90 kmh i ruch spowolni sie na chwile do 70 a mi sie nie chce machac wajcha ;]. Na prostej obroty staja przy 4200 obr/min (nie trafilem na dluzsza prosta ktora by mi umozliwila szybciej pojechac), odcinke ma gdzies wyzej, ale to juz tylko w celach naukowo-nurtujaco-ciekawskich sprawdzalem :P :D .
A i na 3ce do 100kmh dochodzi, choc juz blaga o wrzucenie 4ki :D (wieki dylemat zawsze... tracic czas na zapiecie 4, czy dociagnac na 3 :D )

Co do stabilnosci... juz pare osob robilo pod siebie w zakretach. Chwile pozniej byli w szoku, ze jeszcze zyja i ze to 'pudelko' sie nie wywrocilo.
W ogóle ludzie jakoś się snują po zakrętach, wkurza mnie to. Już jak muszą to niech zjadą na prawo, a nie... 80 i hamują po za szybko, jak można taki zakręt... no nieważne ile, ale szybko :P
Wiz, musimy na jakies zakrety razem pojechac, bo jestem cholernie ciekawy jak jezdzisz 8-) :D
ObrazekObrazek
Był sobie zielony Kangur 1.5 dCi 80 KM + cośtam jeszcze, Privilege, klapa , ale pojechał w dobre ręce.
http://dempsej.deviantart.com, http://www.flickr.com/photos/dempsej/ - moje zdjęcia
Avatar użytkownika
dempsej
II Vice Kangoomistrz 2009
II Vice Kangoomistrz 2009
 
Posty: 789
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 00:00
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: prędkość maksymalna

Postprzez mumin wtorek, 2 września 2008, 10:32

dempsej napisał(a):Moje dCi najchetniej jezdzi 2300-3800 obr i takie sa fakty (tak, jest sens go tak krecic, widac taki egzemplarz). Ponizej 2000 b.zadko schodze, tylko jesli jade w okolicah 80-90 kmh i ruch spowolni sie na chwile do 70 a mi sie nie chce machac wajcha ;]. Na prostej obroty staja przy 4200 obr/min (nie trafilem na dluzsza prosta ktora by mi umozliwila szybciej pojechac), odcinke ma gdzies wyzej, ale to juz tylko w celach naukowo-nurtujaco-ciekawskich sprawdzalem :P :D .
A i na 3ce do 100kmh dochodzi, choc juz blaga o wrzucenie 4ki :D (wieki dylemat zawsze... tracic czas na zapiecie 4, czy dociagnac na 3 :D )

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie bieg zmienia się bardzo krótko i nie jest to strata czsu. No chyba, że w dCi jest inaczej.

dempsej napisał(a):Co do stabilnosci... juz pare osob robilo pod siebie w zakretach. Chwile pozniej byli w szoku, ze jeszcze zyja i ze to 'pudelko' sie nie wywrocilo.
W ogóle ludzie jakoś się snują po zakrętach, wkurza mnie to. Już jak muszą to niech zjadą na prawo, a nie... 80 i hamują po za szybko, jak można taki zakręt... no nieważne ile, ale szybko :P
Wiz, musimy na jakies zakrety razem pojechac, bo jestem cholernie ciekawy jak jezdzisz 8-) :D

Hmmm. Zawsze podziwiam takich kierowców.
Życzę tylko panowie, żeby nie okazało się że za tym zakrętem na drodze nagle pojawi się jakieś dziecko lub mamusia z wózkiem, ja lub coś tam innego. Ogólnie życzę szczęścia. :(
PoZdRo MuMiN Obrazek


SILESIA Bus4Rent - Wypożyczalnia busów 9-cio osobowych


Szkolenia i doradztwo w zakresie BHP
WYPOŻYCZALNIA BUSÓW 9-CIO OSOBOWYCH
Avatar użytkownika
mumin
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 931
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2007, 23:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: prędkość maksymalna

Postprzez dempsej wtorek, 2 września 2008, 19:33

mumin napisał(a):Nie wiem jak u ciebie ale u mnie bieg zmienia się bardzo krótko i nie jest to strata czsu. No chyba, że w dCi jest inaczej.

Nie widzę powodu dla którego miałoby być inaczej. Ja też lubię katować swoją skrzynię i sprzęgło ;)
Wiadome jest za to to, że na wyższych biegach samochód przyspiesza wolniej i jest wybór albo zmienić bieg i przyspieszać wolniej, albo ciągnąć do końca (co też kończy się tym, że moment obr. spada i nagle przyspieszenie się kończy).

mumin napisał(a):Hmmm. Zawsze podziwiam takich kierowców.
Życzę tylko panowie, żeby nie okazało się że za tym zakrętem na drodze nagle pojawi się jakieś dziecko lub mamusia z wózkiem, ja lub coś tam innego. Ogólnie życzę szczęścia. :(

Szczerze wątpię aby tak się stało, albowiem nie widziałem jeszcze matek z wózkami przecinających drogi pokroju trasy siekierkowskiej [ekrany, barierki etc.].
Oczywiście zdaję sobie, że może tam coś np. stać. Mimo wszystko uważam, że można przejechać zakręt szybko i bezpiecznie. Nie mówię też o zapylaniu na złamanie karku tylko po prostu żeby nie zwalniać bezsensownie do 50kmh skoro można go spokojnie przejechać 90 kmh (ale także i 140 tylko nie ma takiej potrzeby).
Uważam, że moja 'szybka' jazda na zakrętach jest bezpieczniejsza niż wyprzedzanie po ciągłych, na trzeciego, po wysepkach i spychanie z drogi tańszych (tak właśnie) aut, bo to akurat widzę codziennie wracając do domu (i mnie to wpienia).
Podkreślam - nie mówię o ciśnięciu na maxa w każdej możliwej sytuacji tylko o płynnym poruszaniu się.
ObrazekObrazek
Był sobie zielony Kangur 1.5 dCi 80 KM + cośtam jeszcze, Privilege, klapa , ale pojechał w dobre ręce.
http://dempsej.deviantart.com, http://www.flickr.com/photos/dempsej/ - moje zdjęcia
Avatar użytkownika
dempsej
II Vice Kangoomistrz 2009
II Vice Kangoomistrz 2009
 
Posty: 789
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 00:00
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: prędkość maksymalna

Postprzez Lucass wtorek, 2 września 2008, 20:01

Zakręty powiadacie...
:mrgreen:
http://www.grossglocknerstrasse.eu/gros ... dnikpl.htm
To dopiero jest jazda po zakrętach!
Polecam :)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: prędkość maksymalna

Postprzez dempsej wtorek, 2 września 2008, 20:03

Piękne! :D
Tylko pod górę, bo w dół to trzeba mieć tarcze ceramiczne ;)

BTW:Szybko na zakrętach to ludzie na Nordschleife jeździli. To był szok zobaczyć na żywo.

A tak w ogóle to ten temat ma w nazwie prędkość max ;]
ObrazekObrazek
Był sobie zielony Kangur 1.5 dCi 80 KM + cośtam jeszcze, Privilege, klapa , ale pojechał w dobre ręce.
http://dempsej.deviantart.com, http://www.flickr.com/photos/dempsej/ - moje zdjęcia
Avatar użytkownika
dempsej
II Vice Kangoomistrz 2009
II Vice Kangoomistrz 2009
 
Posty: 789
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 00:00
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: prędkość maksymalna

Postprzez Masaccio wtorek, 2 września 2008, 21:38

No to wracając do tematu, ja swoim (jednym i drugim) leciałem 160 km/h. 1,2 już raczej więcej nie poleci a prędkość podróżna ok 130 km/h jest dla niego realna. Pampa 1,4 powinna jeszcze trochę szybciej pojechać, może licznikowe 170 km/h uda się osiągnąć. Stała jazda z prędkością 150 km/h po autostradzie nie stanowi dla pampy problemu. Niestety na obecnych, dość starych i wąskich oponach jazda w zakrętach nie jest zbyt pewna, wolę nie przeginać.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: prędkość maksymalna

Postprzez Downunder środa, 3 września 2008, 08:45

dla 1.2 8v to tak 130 / h faktycznie + 10 ( ale z górki :P )
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Re: prędkość maksymalna

Postprzez rafalm1978 środa, 3 września 2008, 11:35

Potwierdzam :D
dla mnie wystarczy :)
niebieski 1.2 8V RTE 2000r 282kkm LPG SEKWENCJA STAG300 -był
czerwony 2008 1,2 16V LPG - jest , a do pomocy SANDERO 2013 oraz LODGY 2017
Avatar użytkownika
rafalm1978
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 281
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: ok Oławy

Re: prędkość maksymalna

Postprzez rstachura niedziela, 12 kwietnia 2009, 21:14

To i ja cos dodam:na orginalnym 1.2 miedzy 140 a 150 w zaleznosci od wiatru jechal, na 1.6 16v 110 pojedzie 195.Ciekawy jestem ile orginal 1.6 16v 95 wyciagnie.Lucas probowales? :D
rstachura
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 11:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron